Latvijai 100 lv100.lv
E-pasts:
Parole:

Register | Password lost

Collection of Rencēni Primary School

Transcribed byMaigaJankevica
Finished
Accepted
Edited2018-06-14 14:33:37
Transcriptionīgais [visužēlīgais] lielskungs te apakšā pakļuvuši!" rijnieks nožēlojies. No tās reizes lielskungs vairs nesūdzējies ka kūlēji vāji labību izkuļ.

10140

45.
Reiz mācītājs braucis uz kāzām. Pretīm braucis čigāns, kurš neganti, sitis savu zirgu. Mācītājs piebraucis pie čīgāna un teicis zirgu sist ir grēks, Sīman, netiksi debesīs ja tā sitīsi!" Uz to čigāns mierīgi atsaka: "Kur nu cienīgtēv man ar šito kleperi līdz debesīm nobraukt labi ja smiltainē tieku. Ar jūsējiem es netikai [ne tikai] debesīs, bet ellē nobrauktu.

10141

46.
Kāds muižkungs bijis vairākas reizes dzirdējis, ka daudz kūlēju pa kuļamo laiku, pastaigājoties. Reiz viņš aizgājis uz riju noskatīties. Ielīdis nemanot palievenī salmos, kamēr strādnieki taisijušies uz kulšanu. Bet kāds no strādniekiem tomēr to redzējis un pateicis rijniekam. Šim tūliņ padoms rokā, bārgo muižas kungu stipri izmozēt. Kādam no kūlējiem viņš paklusām teicis, lai nolienot kaut kur projām. Pa tam klājiens bijis sataisīts. "Nu atri pie kulšanas!" rijnieks uzkliedzis kūlējiem. "Bet vai visi esot tik kopā, vai kāda netrūkst?" Viņš piebilda. Kā tad viena trūkst - Nu kur tas varētu būt ielīdis. Vai gan nelietis nav kur nolīdis un apgūlies? - Ech iesim uzmēklēsim. Un visi sāk meklēt pa kaktu kaktiem, un tuvāk arvien tai vietai kur snauž muižkungs. Beidzot gājuši palievenī kur bijis muižkungs. Še viņš ir iesaucies viens no kūlējiem, un sācīs apstrādāt muižkunga muguru. "Ak, tā sliņķi rakari!" tā man lodāt pa palieveņiem, kad citi strādā nosvīduši. Beidzē [Beidzot] muižkungs sācis brēkt ka šis tas esot. - Ai cienijamais muižaskungs, kas to domāja!" rijnieks izsaucies izmisis. No tās reizes muižaskungs vairs negājis tumsā darbiniekus apvaktēt. 

10142

47.
Puisēns nes tēvam launagu un satiek ceļā macītāju "Ko puisīti tu tur nesi?" Nesu tētim launagu saka puika. "No ko tad īsti?"jautā
Keywords

TranscribeChoose another file