Diaries of Ligita Vucena

Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-41-0003
AtšifrējaBiruta Ēķe
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-05-04 19:15:55
AtšifrējumsLaumai. Bella ar Salliju ganījās, kamēr es iztīrīju trušu saimniecību. Ancei iedevu miltu putru. Pēc slaukšanas visus izlaidu laukā. Ar izkapti piepļāvu divas nastiņas zāles. Trušiem vēl papildus plūcu lucernu. Bella izdeva vairāk nekā 0,5 l piena. Jāsāk slaukt 1 l burkā. No fazendas atnācu 20.00. Uzvārīju ūdeni, padzēru kafiju un vēl gāju uz dārziņu. Izskatās, ka naktī var būt salna. Aprausu, "izvagoju" kartupeļus. Kastītēm virs plēves uzbēru sausas vārpatas saknes. "Ženēvu" nosedzu ar agrotīklu. Kāposti arī nosegti. Vēl vienu dobīti uzraku. Ja labi veiktos, rīt varbūt tikšu līdz robežai, līdz estragonam un lauku pupām. Dārziņa lejas daļā man kaimiņu garās siltumnīcas labi aizsargā no ziemeļu vēja. To jau pagājušo rudeni varēja redzēt pēc kukurūzas auguma.

13.maijā
Vēl salna nebija. Saulaina, vēsa diena. No rīta rasas nebija. Es gan tikai ap 8.00 gāju. Beidzot sagaidīju "Agro Topa" maija nr. Jau ir Rudens konkursa 2.kārtas jautājumi. Jāmeklē miglotāja "Hardi" instrukcija! Nopirku "Garšaugu Avīzi". Vēl nopirku 3 kg 2. šķ. kviešu miltus visu kopā par 45 sant. Piedāvāja 20 kg, bet pasūtīju klijas par 5 sant.kg.
Pabeidzu rakt rugaini. Vēl tur blakus ir ko rakt, bet vakarā vairs neaizgāju uz dārziņu ar darba rīkiem. No fazendas atnesu Laumai taurenīti. Šodien tikai aplecināju.Vakar aplēca pelēko un otru taurenīti. Šodien neatradu kausiņu un gareno fajansa šķīvīti. Man jau vakar trūka viena trauka. Zāli piepļāvu tik daudz, ka trušiem palika rītam.

14.maijā saulains rīts. Nogulēju līdz 8.00. Jau sāku meklēt atbildes 2. kārtas jautājumiem.
Rīta darbiņi - kafija, kazu putra, kartupeļu mizošana. Mizu vārīšana.
Vakar noskatījos, cik Laumai labi sakārtota trušu māja. Ērti būri. Salikta barībiņa - gan siens, jau arī jaunais, gan zāle. VIss tīrs, kārtīgs. Mans taurenītis tagad tika labā mājā. Maniem sīkaliņām arī jātīra būris.
Pastā atkal nav vēstules. Varbūt rītvakar atbrauks.
Dārziņā sāku siena pļauju. Izmēģināju veco sirpi. Vēl jāpaasina. Vismaz mazo dārziņu varēs iztīrīt. Mazliet paraku pie pēdējās plūmes. Izkaplēju pojenes. Vareni saņēmušās. Vienos pumpuros.
Fazendā piepļāvu 3 nastas zāles. Bella izdeva tik piena, k bija ko ieliet trušu ģimenei, Zuzei , man kafijas krūzītei un vēl palika viena glāze brokastīm. Putru iedevu, bet tik labi nepaganīju, cik par to pienu bija pelnījusi.
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.