Latvijas Universitātes Filoloģijas un filozofijas fakultātes materiāli

1600-LU-159-0085
AtšifrējaInga Tapiņa
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-10-13 19:27:19
Atšifrējumsielikts silē un guļ. Vislabākā ērzeļa nav.
No rīta students atjāj uz ērzeļa, barūns atkal maksā.
Paiet dažas dienas, atkal abi satiekas pie glāzes. Barūns nu grib atvinnēt naudu atpakaļ. Līgst trešo reizi. Barūns sataisās balli, studentam jānozog galds ar visiem ēdieniem. Vakarā balle iraid. Visi dzer, līksmojas. Tikmēr students nopircis sešdesmit lielus vēžus un katram uz muguras uztaisa svecīti. Vēžus students palaiž ārā rāpot. Kungi piedzēruši un nu brīnās, kas tie par uguņiem ārā. Visi iet skatīties. Istaba tukša. Students pa to laiku klāt ar ādas maisu, saliek visu maisā un prom. Viens mācītājs, kas bija ballē, dikti smējās par šo joku. Barūnam tas ķērās pie sirds. Tā balle arī iznīka, bet no rīta students ar maisu klāt, jāmaksā ragā. Barūns samaksāja naudu, pats palicis nabagā.
Barūns ar studentu ceturto reizi dzer krogā. Abi līgst uz to, ka students ievedīs to mācītāju, kas smējās par iznīkušo balli, tītaru stallī. Barūns līgst uz visu muižu, naudu, lopiem. Ja students zaudē, viņš dod visu naudu barūnam atpakaļ.
Students nopircis gramafona tauri, nokrāsojis to baltu, pats saģērbies baltās drēbēs. Kādu laiku nogaidījis un taisni plkst.12.00 klapē pie
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.