Latvijai 100 lv100.lv
E-pasts:
Parole:

Reģistrēties | Pazudusi parole?

Pētera Birkerta folkloras krājums

AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2018-05-17 16:50:49
AtšifrējumsNo 826
An = 56  I. r. kl. I. Dundurs no Rīgas

[855]

28765 - 28817

No 1.
Čigāns un saimnieks. 
Čuņčiņu mājas iebrauc čigans, paplikšķina pāris reizes setā ar savu dzindžalu un dodas uz istabu. Istabā viņš satiek pašu saimnieku un tūliņ ķērās pie lietas. "Kas ir, saimniek, mīsim zirgus?" uzrunā čigans saimnieku. "Labi," saka saimnieks, "bet kāds tad tev ir tas mijamais?"
"Tāds pusmaita jau nu viņš ir," lielās čigāns."Bet man nu ir gatavs maita," ieteic savu saimnieks. "Tad jau tev, saimniek, vajadzēs pielikt," tirgojas čigans. Beidzot abi vienojas, ka saimnieks piemaksās 10 Ls. un zirgi tiks izmīti. Čigāns nodod saimniekam savu zirgu. Puisis to ieved klētī. Tagad saimnieks ved čigānu aiz kūts un rāda nosprāgušu zirgu, lai ņemot tik prom, jo esot teicis ka došot gatavu maitu."

28766

No 2
Reiz kāds apkārtceļojošs čigāns, zādzības nolūka, nakti ielīdis saimnieka klētī. No rīta saimnieks iet arā, ierauga čigānu un prasa: "Ko tu te naktsputniņ, meklē?" "Brīnies nu brīnies, saimnieka papa," atsaka čigāns, "es jau ar visu nakti brīnos un nevaru izbrīnēties. Vakara pagūlos jūsu istabā, bet šorīt pamodos jūsu klētī."

28767

No 3
Žīds uzsēdies zirgam uz muguras, bet atčgarni [ačgārni]. "Ej, žīdiņ, kas tad tā jāj?" "Ui, bet vai jūs zin kād pus es jās?"

28768

No 4
Sieva viesībās saka vīram: "Vīriņ, nedzer taču tik daudz." Vīrs: "Bet, čabul, kā tad lai dabūn iekšā.

No 5

Kāds nodriskājies un vīzēs tērpies zemļaks iesteidzas stacijā un tūliņ drāžas II. klases vagonā. Konduktors: "Kur nu līdīsi, te jau otrā klase." Šis: Otrā, bet kur tad pirmā?"

No 6

Brīvības bulvarī Lotto - klubā, kāds students latvietis pastāvīgi vinē [vinnē]. Spēlētāji lielākā daļa žīdu, kuri par to skaišas un savā
Atslēgvārdi

AtšifrētIzvēlies citu