12. zinātniskā ekspedīcija Ludzas, Abrenes un Kārsavas rajonā

1940-12-zinatniska-ekspedicija-09-0065
AtšifrējaSolvitaSoroka
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-02-23 12:11:00
Atšifrējums

5677

Ziemassvētku vokorā iz suodžas da suodžai brauca budieļi - igri. Tī nuoca ustobā, puorģerbušies por luoci ar apgrīstu kožūku, dziervi ar goru dagunu, voi rasnu dziernu kungu. Dzīduoja, lākuoja un ar sagrīztu dvieli sita svātku gostus, jo ticieja, ka ar sišonu izdzan no muojas ļaunumu un cylvākus posarga nū slimeibas un nalaimes. Stipri jau nasita, tomer vysi bāga un jautreibas natryuka.
Zīmassvātku vokorā pī logim dzīduoja nabadzeigi dzīduotaji - gradzi. Tī, dzīdot, lyudzuos svātku duovanas:
Dasu, kilbasu, dasu, kilbasu,
Gradzin, gradzin.
Kad gradzin īdeva svātku īdeņus - dasas, sīru, olu, boltmaizis, tod tī guoja atkan toluok. Grodzi beja tikai sīvītes.
Kad jautāju, kādas dziesmas grodzi dziedāja, teicēja nezināja pateikt, tikai piebilda: Gradzis naklusiejuos, lai atruok īt prōjam. Pirms kara gradzi veļ dzīdduoja, bet kara laikā jom aizlīdza staiguot pa muojam un no tuos raizis tī vaira nadzīd.
x

5678

Pīguļnīki brauca pīguļā. Sakyura guni. Kotrs pataisieja sev guļtu. Līlais pīguļnīks sopnī redzieja naudas bucu. Gribieja izrakt, bet prīkā pateica: "Volns kū daudz naudas!" Ka tū pateica, tā valns naudu paruovs."
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.