Ligitas Vucenas dienasgrāmatas

Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-62-0011
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-11-25 13:37:35
AtšifrējumsIzcepu plāceni divām kārtām. Vidū iesmērēju ābolu ievārījumu ar cukuru. Garšīgs. Lielo pusi abas ar Pūci "norijām". Dzēru zaptsūdeni. Skatījos "Spietu" pēc 15 gadiem. Rādīja arī Reiniku ģimeni. Seniors izteicās, ka nebūtu strādājis skolā.
26. decembrī Nogulēju līdz dienas gaismai. Apmācies. Uz asfalta peļķes. Sniega nav. Vējš arī negaudo. Liekas silts laiks. 1100 tik tumša diena, ka jāieslēdz elektrība. Man uz galda daudz sīku dzijas kamoliņu. Jāsāk bārkstainie cimdi adīt. Piezvanīja Ojārs. Pēc svētku vēlējumiem paziņoja sēru vēsti. Miris Jānis Vucens - mūsu brālēns. Zvanījis Kārlis no "Bērzulejām". Izvadīšana 31. decembrī no Meža kapiem. Ojārs atprasīsies no darba un brauks. Es teicu, ka nevarēšu aizbraukt. Varbūt, ja atteiktu ICC, varētu naudas ziņā aizbraukt. Ko es tur līdzēšu. Palikšu mājās sildīt savu dzīvokli un barot savu sunīti. Pusdienās vārīju rīsu putru, bet līdz vakaram pietrūka un izvārīju arī otru katlu. Salāpīju ar kamoliņos nesatitajiem dzijas galiem savas noplīsušās, bet skaistās rakstainās zeķes. Sāku adīt cimdu ar bārkstīm. Līdz īkšķim tiku. Skatījos seriālu un Spietu pēc 15 gadiem. Tikai mazdrusciņ palasiju.
27. decembris Sestdiena. Rīgā +3oC Pelēkas debesis, pelēks rīts. Nav ne sniega, ne lietus, bet prognozē par visu to runā. Uz ceļa peļķes. Brokastīs kafija, maize un rīsu putra. Jau plkst. 900 sākšu atkal adīt. Visu dienu adīju izņemot ēst gatavošanas un ēšanas reizes. Adīju, jaucu un atkal adīju. Paņēmu daļu no Ķoņu cimdu raksta, tādu lielu un kaut ko līdzīgu arī uzadīju. Ar īstiem cimdu rakstiem ir tā, ka tie "paši adās". Cimdu pabeidzu. Pat īkšķi noadīju. Ar to dzijas badu tāds nestandarta sanāca. otrais ies vieglāk. Vakarā TV arī mazliet skatījos. Visu dienu šņaukājos. Iesnas no putekļiem vai aukstuma, nevar saprast. Sēdēju taču pie eļļas radiatora. Diena bija gara un pelēka.
28. decembris Pa sapņiem stāvēju uz lielceļa un balsoju mašīnas. Neviena neapstājās. Nogulēju līdz gaismai. Brokastīs sildīju zupu. Sasildīju ūdeni un izmazgāju grīdas lupatas un saslaucīju peļķes. Debesis skaidras. Spīd saule. Tagad 1100 jau arī silda. Tūlīt ķeršos pie adīšanas. Atkal visu dienu adīju cimdu. Tiku līdz īkšķim. Pusdienas gatavoju. Vakariņām zupu sildīju. TV skatījos. Pat grāmatu mazliet palasīju. Pie eļļas radiatora arī sildījos. No mājas nekur ārā negāju.


Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.