Ligitas Vucenas dienasgrāmatas

Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-35-0034
AtšifrējaBiruta Ēķe
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-02-24 12:12:45
AtšifrējumsAtdevu skol. Irbei parādu Ls 5,- Palika 8,85 Ls, bet t. sk. 1 Ls Ivara dotais. Par pienu līdz šodienai jāmaksā 1,50 Ls. Gāze jau nodedzināta 2 m³ Elektrības maksāšanai vajadzīga jauna grāmatiņa. Pasūtīju. Ja atnāks, tad kaut kas būs jāsamaksā. Ivars atbrauks uz Ziemassvētkiem, atbrauks ziemas brīvlaikā. Atnāks decembra "Dārzs un Drava", ja tur būs "manas cimdu rakstu palmetes", tad varbūt atsūtīs arī kādu Ls naudiņas. Jāmet pie malas visas tulkošanas un jāraksta par Apguldes palmetēm.
13.decembrī vairs dabūju tikai sarkanu rakstāmo un pie tam uz pusi dārgāku. Gāju uz veikalu, tērēju naudu. Nopirku sāli, eļļu, sauso buljonu, griķu un miežu putraimus un kafiju. Palika 5,65 Ls.
Pēcpusdienā vēl tērējos un vēl nopirku divas šitādas lodītes, kuras neraksta Varbūt jāpasilda, tad rakstīs. Salasīju sīkos sarkanos ābolīšus un lapegļu čiekurus. Atnesu vienu kūlīti niedru un noliku pagrabā. Izpīšu segu 'Kortlend' ābelītei.
Visu vakaru rakstīju, pārrakstīju un kaut ko arī uzrakstīju. Aiznesu uz pasta kasti, lai jau rīt aizved. Varbūt paspēs janvārī nodrukāt.
Aizsūtīju pamatā M.S. Kuzmenko grāmatas tulkojumu. Pieliku klāt gan vēl šo to no žurnāla " Садоводство", šo to kā nevajag darīt un kas tad sanāk no Apguldes dārza un vēl dažas fiksas idejas, kā vecas palmetes pārveidot par augststumbru klājenisko dārzu, horizontālo kordonu vai horizontālo špalieru. Piebāzu klāt arī Holandes dārznieku "aprēķinu ka peļņa atkarīga no dārza trepju pakāpienu skaita. Jo mazāk pakāpienu, jo lielāka peļņa." Ka palmete var dot peļņu ja tās ir uz klonu potcelmiem labi koptā dārzā.
15.decembrī Vakar vēl bija uzsalis, spīdēja saule, bet šodien atkal kūst. Otro dienu buros pa radu rakstiem. Aizsūtīju skol. Vīksnei t. i. tagad Ausmai Kozulei to vienu dziesmu no mammas klades " ...nu sveiki radi draugi, es brauc uz austrumiem..."un mazliet par tiem radu rakstiem. Tikt\alu atšķetināju ka vecās mātes māsīcu apprecējis Vīksna un Sarkaņu pagasta. Visas klades es nepārrakstī-
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.