Rīgas pilsētas 2. vidusskolas vākums (1925-1993)

0017-Rigas-otra-vidusskola-01-0086
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-11-25 13:20:29
AtšifrējumsRiceporus šo pieminešanas kalnu pabeidzis gāje [gāja] meklēt to Kungu, ka spēks stipraks ir, kā viņa spēks, un ka prāts lielaks ir, kā viņa prāts, to Kungu visu kungu lai viņš tam varetu kalpot visu savu mūžu. Riceporus pie kādas smukas pils atnāce [atnāca], un klaudzinaja pie tās valnes vārtiem. Te pils vārtu sargs uzsauce [uzsauca]: Puiš puiš! kas tur tik dikti sit pie maniem vārtiem, ka bultis un eņģes grib izsprāgt ārā? - Tik drīz ka Rīceporus tos vārtus bija atsitis vaļa, nāce [nāca] grāfa saime ar nūjām un suņiem viņam virsu Bet kas tam tikai tuvuma nāce [nāca] to viņš nosite [nosita], un citus šurp un turp ka siseņus izmētaja. Grāfs uz pils lieveņa izgāje [izgāja] un to ieraudzidams sacija: "Svešinieks sargies! Es esmu spēcigs grāfs. Ja tu šos nositisi, redzi! tad es manu tauri paņemšu, un tūkstošiem apbruņoti kara=vīri sapulcesies, kas manas pavēlešanas uz mata izdarīs. Kalpo manim ar tavu spēku, es tevis došu lielu algu, jo manā pils pagrabā daudz zelta naudas un mirdzoši dārgi akmiņi apcirkņos un kaudzēs sabērti."
Riceporus tam atbildeja: "Es esmu vīrs, kas kungu mekle. Kad tu tāds spēcigs esi, kā tu sacijis, un kad Tavs prāts ir par simtiem un tūkstošiem, tad es tevim gribu kalpot."
Un Rīceporus darija kā viņš bija sacijis. Viņš pilei [pilij] ūdeni un malku tik daudz sanese [sanesa], ka visa pils = saime vareja rokas klēpī likt un katru dienu kā svētdienu
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.