Latvijai 100 lv100.lv
E-pasts:
Parole:

Reģistrēties | Pazudusi parole?

2. zinātniskā ekspedīcija Tukuma apriņķī

AtšifrējaMagdalina
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-02-11 13:50:46
Atšifrējumsuzvilkt augšā.Nu viš sācis dzīt ārā:"Buc āre,buc! Buc āre,buc!"- Bet šis kā neiet, tā neiet ārā.  Nu sācis lūgties: "Mīle dieve aitine, buc āre,buc!" Sācis visus pātarus - savus saukt. Saucis:"Vece dieve!" un "Jaune dieve!" Bet nekā.Tad meties pie ilksnes klāt un līdzējis ķēvei pa to kalnu uzvilkt. Nu un ķēve velk atspērusēs,un jērs aug ar katru minūti lielāks un spiež žīdu no ratiem arā. Šis izkāpis ārā un gājis kājām. Tā nomocījies līdz Kandavas žīdu kapiem. Nu ķēve apstājās un vairs nevar pavilkt. Nu izmēģinājies tos ratus apgāzt. Nevar, nav pa spēkam. Jērs pieaudzis - pilli rati - tik liels un balts,ka briesmas. Apgāzt ar nevar, pa smagu. Beigās iedomājies, ka tas kāds spoka jērs. Nekas nelīdz, būs jāpārkāpj tā ticība. Un, tiklīdz ieteicies:"Mīle kunge Jēze Kriste!"- tā jērs bijis ārā, pa grāvi pāri un krūmos iekšā. Nu žīdiņš, ticis laimīgi vaļā no "save spoke jēre", nekad nav ņēmis vairs, ko ceļmalā atradis.

3698

Lielo piektdienas rītu govīm mugura jānorīvē ar ledu, lai nebizo.

3699

Lielo piektdienas rītu pirms saules lēkšanas jāizrauj miets un mieta caurumā olas čaumala jāiesviež. Tad vanags vistas neķērs tai vasarā.

3700

Sietiņam vajag ar adatu badīt tās aces. Tad vanags paliek neredzīgs, neredz vistas ķērt.

3701

Mazus cāļus, pirmoreiz kad laiž laukā, tad nevajag saukt pa cāļiem, bet pa vanagiem. Tad vanags neķer. Jāsaka: "Tiš,vanadziņ! Tiš, vanadziņ!"

3702

Jurģu dienā maizi vajag cept. Tad zirgi kā maizes kukuļi, labi barojās.
Atslēgvārdi

AtšifrētIzvēlies citu