Latvijai 100 lv100.lv
E-pasts:
Parole:

Reģistrēties | Pazudusi parole?

Jāņa Pavasara dzīvesstāsts

AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-01-11 15:55:08
Atšifrējumsmācīties. 5.klasē pienāca skolā klāt vairāki jauni skolotāji. Lūk, daži no viņiem. Jānis Ozoliņš. Viņš bija no Limbažiem(sauca viņu arī par Limbažu Jāni). Manāms bija tāmnieku dialekta iespaids. Tā bija viņa pirmā darba vieta.

12.XII 65.
Kāda bija 1926. gada vasara, nemaz lāgā neatceros. Tas nu ir skaidrs, ka ganīju savas govis Ziedugravā. Papuve bija uz liela kalna. Vakaros ar kaimiņu puikām bija jāsit( jāspēlē) ripas. Šķiet, arī Ķikužavas onkulis ( tēva brālis Otto) mira šinī gadā.

1927.gads.
Liekas tagad- tāds pats kā visi citi un tomēr- nē. Šinī gadā nācās pabeigt 5.klasi,( kurā biju ticis jau 1926.gada rudenī).
Brālis Rūdis tad apmeklēja 2.klasi. Vasarā atkal, kā parasti, ganos. Nezin kāpēc nāk prātā, ka vasara bija sausa un saulaina. Rudenī oktobra sākumā jau tiku reģistrēts kā 6.klases (pēdējās) skolnieks. Mosties arvien vēl bija liela bauda. Mācības padevās labi. Sākām skolā spēlēt futbolu, jo bija iegādāta bumba. Arī pirmo radio skolā bija izdevība noklausīties. Šinī rudenī mira Ķikužavas tante(mammas māsa). Līdz Ziemassvētkiem laiks aiztecēja mācībās. Ar Rūdi tas bija pēdējais mācību gads kopā. Ziemassvētku eglīte un brīvlaiks, kā vienmēr, bija tik gaidīts, jauks, patīkams.

22.IV 66.

1928. gads.
Šķiet, rakstīšana jāforsē, lai kaut vai iznāk īsāks saturs, jo ar katru dienu vairāk izgaist atmiņas par pagājušo( it īpaši par Zelta bērnības dienām).
Jā, 1928. gads- svarīgs pagrieziena gads, pamatskolas beigšanas gads. Vidusskolas gaitu iesākšanas gads. Mācības sestajā klasē. Ļoti lielas slāpes pēc zinībām. Ar kāri gribas visu izzināt. Tāpat kā līdz šim, visinteresantākā šķiet vēsture, ģeogrāfija. Tur atzīmes, kā parasti, „5”. Brālis Rūdis tagad apmeklē 3.klasi. Tam tāpat nevedas ar mācībām. Ar trijniekiem tomēr tiek cauri.
Pavasarī, maija beigās, pirmie nopietnākie eksāmeni. Tos gatavoja samērā centīgi. Arī eksāmenu nolikšana nesagādā sevišķu grūtību. Starp 4 un 5, arī beidz pilnu 6.klases pamatskolas kursu. Izlaidums jūnija sākumā un sakrita ar manu dzimšanas dienu. Sešpadsmit pilni gadi un 6.klases pamatskolas beigšanas diploms kabatā. Ejot uz skolu no mājām, (šķiet, taisni 2.jūnijā) uznāk pamatīgs sniegs. Koki salapojuši, bet jau pa nakti snidzis un snieg vēl rītā. Lapotais mežs viss sniegā.
Koku zari pārkārušies šaurajam celiņam, kas caur Matisenes birzi ved uz skolu. Rudzi jau savārpojuši.
Atslēgvārdi

AtšifrētIzvēlies citu