Memories by Marija Bērziņa

Ak198-Marijas-Berzinas-atminas-01-0396
AtšifrējaAija Joņina
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-09-15 16:27:05
Atšifrējums-368-
stāvoklim atbilstošu stāju, - un atkal atrados gaitenī. Tika uzņemta arī Elīze.
Tā atradāmies jaunā darbā, jaunos pienākumos. Katra diena nu prasīja milzīgu koncentrēšanos, uzmanību, spēju zibeņātri reaģēt uz lietas stāvokli tiesas priekšā, kur netika svērts, vai tu esi jauns vai vecs aizstāvis. Uz taviem pleciem gulēja cita cilvēka intereses, pat viņa brīvība vai nebrīvība, - pat liktenis! - un tev par viņu nācās cīnīties vairāk, nekā par sevi pašu. Mums jaunajiem bija tiesības uzstāties civillietās miertiesās /līdz 1.000.-/, vēlāk pēc eksāmenu nolikšanas, arī apgabaltiesā, bet krimināllietās no paša sākuma visās instancēs! Dīvains sadalījums! Pāri par tūkstošlatu interese vērtēta augstāk par daudzgadīgu ieslodzījumu, tiesību zaudēšanu utt.! Pie tam Latvijā pastāvēja tā sauktais "Anwaltszwang", tas ir, krimināllietā sākot ar apgabaltiesas piekritību, katram tiesājamam tiesa iecēla aizstāvi, kuŗa vietā gan varēja pieņemt paša izvēlētu advokātu, bet tas notika reti. No ieceltās aizstāvības advokāts nevarēja atteikties. Juties tiesā kā pazudis, aiz uztraukuma visi likumi aizmirsušies, un te tevi uzreiz ieceļ par aizstāvi slepkavības lietā! Pie tam vēl Tiesu Palātā kā apelācijas instancē. Bet tu nevari palaist gaŗām nevienu liecinieka vārdu, tev zibeņātri jāatsit prokurora vai civilprasītāja neparedzētie uzbrukumi; vienā mirkli jāzina ko darīt, kad negaidīts pretējās puses pierādījums visu tavu rūpīgi sagatavoto aizstāvību izsit no sliedēm.
Tādu satraukuma stāvokli nepārdzīvo tikai jaunie advokāti vien. Tādi slaveni pusmūža zvērinātie kā mans patrons Ansis Petrevics un viņa brālis Andrējs Petrēvics, "vecais" Rūsis, ievērojamais krimināllietu pārstāvis Jūlijs Smits, pazīstams polītisko lietu aizstāvis Nikolajs
Atšifrēt tekstu
Key words
TranscribeChoose another fileFrequently asked questions

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.